خرید بک لینک
ساخت فروشگاه رایگان
رزرو آنلاین هتل خارجی
football strike خرید سکه
دانلود رمان عاشقانه
football strike خرید دلار
رزرو آنلاین هتل خارجی
آموزش آشپزی ایرانی
خرید جم هی دی
کپسول آتش نشانی
کولرگازی ارزان
تبلیغات در شبکه های اجتماعی
خرید گیفت کارت
کولرگازی
خرید پیج اینستاگرام
ساخت استخر
مانومتر ویکا
اخبار ایران

اخبار ایران

روزنامه الرایه برخورد با حجاج ایرانی و قطری را دو گانه خواند

روزنامه قطری 'الرایه' برخورد دولت عربستان با حجاج ایرانی و قطری را دوگانه خواند و نوشت : در حالی که دولت سعودی برای دومین سال متوالی از حضور زایران قطری در حج جلوگیری کرده است ، از اولین گروه زایران ایرانی در مدینه با گل و آب زمزم پذیرایی شده است .
الرایه افزود : عربستان و ایران 16 مارس 2017 پس از چند روز گفت وگو در جده برای اعزام زایران ایرانی به حج امسال توافق کردند و در همین مذاکرات وزارت حج عربستان برای افزایش سهمیه امسال ایران از 60 به 86 هزار موافقت کرد.
به نوشته این روزنامه ، ایران در گفت وگوهای خود با ریاض روی سه اصل اصرار کرد و ریاض آن را پذیرفت . این اصول شامل ؛ حضور نمایندگانی از وزارت امور خارجه برای نظارت بر امور حجاج ایرانی ، تضمین امنیت و حفظ کرامت حجاج ایرانی و اعزام زایران ایرانی به صورت مستقیم از خاک ایران و نه از خاک کشور ثالث بودند.
الرایه افزود : این تسهیلات در حالی است که از سال گذشته دولت عربستان شروطی برای ادای مناسک حج و عمره برای اتباع و مقیمین قطر اعمال کرده است که دریافت اجازه از کنسول گری های عربستان در سایر کشورها و انتقال زایران تنها توسط هواپیماهای سعودی از جمله این شروط بود که از سوی دوحه مردود اعلام شد.
این روزنامه در ادامه به بیانیه 'هیات نظارت بر اداره حرمین ' اشاره کرد که به سیاسی کاری عربستان در اداره امور حج پرداخته است .
وزیر حج عربستان دیروز (پنجشنبه ) در گفت وگو با شبکه الاخباریه این کشور از روند حضور زایران ایرانی به مدینه منوره استقبال کرد و گفت که کارها در این زمینه خوب پیش می رود.

منبع: ایرنا

برچسب ها : حج , ایران , قطر ,
+ نوشته شده در شنبه 30 تير 1397ساعت 9:48 توسط جواد | | تعداد بازدید :

محاکمه جوان متهم به آزار ۹ پسربچه

جوانی که متهم است ۹ پسربچه را آزارواذیت کرده، وقتی پای میز محاکمه رفت گفته‌های شاکیان را رد کرد و فقط بخشی از اتهاماتش را پذیرفت.
به گزارش ایسنا، شرق نوشت: ٢٧ دی‌ سال گذشته از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ١١٠ به کلانتری تهرانپارس اعلام شد تعدادی از کسبه و اهالی خیابان اردیبهشت شمالی، پسری حدودا ١٣ساله را از داخل کانال آب سرپوشیده بیرون کشیده‌اند و این پسر به آنها گفته به وسیله مردی ناشناس تهدید و آزارواذیت شده است.
با حضور مأموران در محل و انجام تحقیقات اولیه، پسر نوجوان به آنها گفت: «فردی ناشناس با یک دستگاه خودروی پراید سفیدرنگ به بهانه کمک‌‌کردن به مادربزرگش سوار ماشین کرد و به کانال آب آورد. او با تهدید و فریب من را به داخل کانال کشاند و در آنجا مورد آزارواذیت قرار داد».
در ادامه پسر ١٣ساله که به همراه پدرش به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه کرده بود، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «پس از تعطیلی مدرسه در حال بازگشت به منزل بودم، مرد جوانی جلوی من را گرفت و گفت برای مادربزرگش گل و گلدان خریده و به این بهانه از من خواهش کرد تا برای تحویل آنها به وی کمک کنم. با این مرد جوان به راه افتادم و از طریق پل هوایی به سمت دیگر اتوبان شهید زین‌الدین رفتیم و دقیقا در مقابل پارک پلیس سوار پراید سفید‌رنگ با شیشه‌های دودی شدیم. آنجا بود که با چاقو من را تهدید و عنوان کرد چنانچه صحبتی بکنم، من را خواهد کشت و پس از آن به راه افتاد. پس از طی مسیری به داخل خیابانی رفت. در آنجا ماشین را کنار خیابان پارک کرد؛ پس از پیاده‌شدن از ماشین، من را از طریق یک روزنه باریک به داخل کانال آب کاملا تاریک برد و تعرض کرد».
با توجه به اظهارات نوجوان ١٣ساله مبنی بر سوارشدنش به یک پراید سفیدرنگ با شیشه‌های دودی، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند متهم پرونده اخیر به احتمال فراوان باید متهم پرونده مشابه دیگری باشد که در آن پرونده نیز مردی جوان با مشخصات ظاهری مشابه (قدبلند، حدودا ٢٥ الی ٣٠ساله) با فریب پسری ١١ساله او را با یک دستگاه خودروی پراید سفیدرنگ هاچ‌‌بک با شیشه‌های دودی به محدوده پارک جنگلی لویزان کشانده و آزارواذیت کرده است.
پدر این نوجوان ١١ساله در شکایت خود به کارآگاهان عنوان کرده بود: روبه‌روی پارک پلیس، پسرم منتظر من ایستاده بود تا پس از خرید ساندویچ به دنبالش رفته تا به خانه برویم. طبق گفته فرزندم، در همین زمان کوتاه مردی جوان نزدیک او شد و به او گفت می‌خواهد یک گلدان را برای مادربزرگش ببرد. به این بهانه پسرم را به داخل کوچه‌ای خلوت کشاند و در آنجا با تهدید او را سوار یک پراید سفیدرنگ هاچ‌بک با شیشه‌های دودی کرد. او پسرم را در کوچه‌وپس‌کوچه‌ها چرخاند تا اینکه درنهایت به جنگل لویزان در محدوده ٣٥متری استقلال برد و در آنجا با تهدید و فشار، پسرم را مورد آزار قرار داد. متهم در این مدت او را تهدید کرد اگر داد‌و‌فریاد کند، گردنش را می‌شکند. مرد ناشناس پس از آن سوار ماشین پراید از محل متواری شد. کارآگاهان با توجه به حساسیت پرونده با انجام تحقیقات میدانی و بررسی دقیق دوربین‌های مداربسته محل سوارکردنِ پسرهای نوجوان و همچنین محل‌های ارتکاب جرم سرانجام موفق به شناسایی خودروی پراید سفیدرنگ هاچ‌بک با شیشه‌های دودی شدند. با شناسایی خودرو، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مالک فردی حدودا ٦٠ساله است اما خودرو در اختیار پسر ٢٥ساله قرار دارد. در ادامه تصاویر متهم از سیستم جامع پلیس استخراج و پس از شناسایی تصویر وی از سوی شکات پرونده به‌عنوان متهم تحت تعقیب هر دو پرونده آزار‌و‌اذیت شناسایی شد. سرانجام کارآگاهان آخرین روز دی‌ماه به محل سکونت پسر جوان مراجعه کرده و او را دستگیر کردند.
پسر جوان در همان تحقیقات اولیه صراحتا به آزارواذیت دو شاکی پرونده اعتراف و عنوان کرد علاوه بر خودروی پراید سفیدرنگ متعلق به پدرش، یک فقره آزارو‌اذیت جنسی مشابه را نیز با خودرو پژو٢٠٦ سفیدرنگ متعلق به مادرش انجام داده است. همچنین کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی در بازرسی از پارکینگ محل سکونت متهم و خانواده‌اش، با شناسایی موتورسیکلت متوجه شدند این جوان چند پسربچه را هم با موتورسیکلت به مکانی کشانده و مورد آزار قرار داده است. با تکمیل تحقیقات اولیه رئیس اداره آگاهی تهران از مردم خواست تا درصورتی‌که از سوی متهم مورد آزار قرار گرفته‌اند، به اداره آگاهی مراجعه کنند. به این ترتیب چند کودک دیگر نیز مراجعه کرده و جمع شاکیان به ۹ نفر رسید. روز گذشته جلسه رسیدگی به این پرونده به صورت غیرعلنی در شعبه ۵ دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد. هشت شاکی برای بیان توضیحات در دادگاه حاضر شده ‌بودند بعد از اینکه پسربچه‌ها توضیحات را ارائه دادند، متهم جوان در جایگاه قرار گرفت. او که متهم به آدم‌ربایی و تجاوز است، وقتی در برابر قضات قرار گرفت، گفت همه اتهاماتش را قبول ندارد و فقط بخشی از آن را قبول دارد. او ادعا کرد گفته‌های بسیاری از بچه‌ها درست نیست و آنها تحت‌تأثیر دیگران چنین حرفی زده‌اند. این در حالی است که پسربچه‌ها ادعای جدید مرد را رد کردند و گفتند از ابتدایی که مورد تعرض قرار گرفتند، همین حرف‌ها را زدند و مرد جوان به آنها تعرض کرده ‌است. بعد از دفاعیات متهم و وکیل‌مدافع او، هیئت قضات برای صدور رأی دادگاه وارد شور شدند.

برچسب ها : محاکمه متجاوز ,
+ نوشته شده در سه شنبه 26 تير 1397ساعت 9:55 توسط جواد | | تعداد بازدید :

میانگین تسهیلات اشتغال مددجویان 17 میلیون تومان است

سرپرست اداره کل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: سال گذشته 136 هزار فرصت شغلی برای مددجویان این نهاد ایجاد شد که میانگین تسهیلات پرداختی به نیازمندان برای ایجاد شغل 17 میلیون تومان است.
علی‌اکبر خادمی اظهار داشت: 52 درصد از فرصت‌های شغلی ایجادشده مربوط به مددجویان روستایی است و به طورکلی برای ایجاد این تعداد شغل 2 هزار و 300 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.
وی با اشاره به اینکه حدود 38 درصد از اشتغال‌ ایجادشده برای بانوان سرپرست خانوار است، اضافه کرد: 46 درصد از فرصت‌های شغلی ایجادشده به خدمات، 34 درصد به دام‌پروری، هشت درصد به صنایع‌دستی، 6 درصد به کشاورزی، پنج درصد به صنعت و معدن و یک درصد به شیلات مرتبط است.
سرپرست اداره کل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد درباره جامعه هدف دریافت‌کننده تسهیلات اشتغال‌زایی این نهاد گفت: سرپرست و اعضای خانواده مددجو، همسر بیکار نوعروس مددجو، مرد سرپرست خانوار بیکار و پسران مجرد در آستانه ازدواج می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

منبع: ایرنا

برچسب ها : تسهیلات اشتغال , کمیته امداد ,
+ نوشته شده در دوشنبه 25 تير 1397ساعت 10:18 توسط جواد | | تعداد بازدید :

یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

«ح.ه» به دلیل بدهی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی به بانک سرمایه توسط یکی از نهاد های امنیتی بازداشت و مدت سه هفته است که در زندان اوین به سر می برد.

به گزارش مشرق، «ح.ه» به دلیل بدهی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی به بانک سرمایه توسط یکی از نهادهای امنیتی بازداشت و مدت سه هفته است که در زندان اوین به سر می‌برد. پیگیری خبرنگار حاکی است ظاهرا وی با شکایت بانک سرمایه به دلیل اخذ وام ۱۰۰۰ میلیارد تومانی با وثایق ناچیز و با حکم دادسرای پولی و بانکی در زندان اوین به سر می برد و هم اکنون مرحله دادسرا و حکم بازداشت موقت خود را سپری می کند. ظاهرا وی در تلاش هست تا زمین هایی که ارزش مالی چندانی ندارند و در استان های فارس، بوشهر و تهران به نامش ثبت شده به جای این بدهی پرداخت کند.

اخیرا مقام معظم رهبری به مسئولین امنیتی کشور دستور برخور با شدید ترین وجه با مفسدان اقتصادی را داده اند.برچسب ها : بدهکاران بانکی ,
+ نوشته شده در يکشنبه 24 تير 1397ساعت 10:01 توسط جواد | | تعداد بازدید :

احتمال ساخت یک سریال ماورایی/ به «پایتخت ۶» فکر می‌کنیم

تهیه کننده سریال های سیروس مقدم می گوید چند کار را به صورت موازی پیش می بریم که طرح «پایتخت۶»، یک سریال ماورایی و مجموعه «هنگام بیداری» از آن جمله است.
الهام غفوری تهیه کننده سریال «پایتخت» در گفتگو با خبرنگار مهر درباره پروژه هایی که در دست طرح و برنامه ریزی دارد، بیان کرد: ما چندین پروژه و طرح داریم که همه را به صورت موازی پیش می برم ولی برای راه اندازی کارهای جدید باید شرایط مالی را بسنجم.
وی ادامه داد: اولویت من فراهم شدن بودجه مالی است و البته فیلمنامه این پروژه ها باید به شکلی منسجم پیش رود تا ببینیم در نهایت کدام یک برای ساخت قطعی می شود.
غفوری اظهار کرد: هم اکنون روی «پایتخت ۶» سیروس مقدم فکر می کنیم، یک سریال ماورایی در دست نگارش است که سعید نعمت الله فیلمنامه آن را می نویسد و فیلمنامه پروژه «هنگام بیداری» نیز در حال نگارش است.
به گفته وی، «هنگام بیداری» که کارگردانی آن با سیروس مقدم خواهد بود پروژه سنگینی است و باید متن آماده شود تا بتوان درباره آن تصمیم گرفت.
وی در پایان گفت: همه این پروژه ها را به صورت موازی پیش می بریم تا در نهایت اولویت بندی و زمان بندی کنیم و برای تولید یکی از آنها به نتیجه مشخص برسیم.

منبع: آفتاب

برچسب ها : پایتخت6 , سیروس مقدم , الهام غفوری , سعید نعمت الله ,
+ نوشته شده در شنبه 23 تير 1397ساعت 9:53 توسط جواد | | تعداد بازدید :

کاریکاتور


برچسب ها : تنگه هرمز , تحریم نفتی ,
+ نوشته شده در چهارشنبه 20 تير 1397ساعت 11:06 توسط جواد | | تعداد بازدید :

ادامه‌ بلاتکلیفی کاربران کم‌مصرف اینترنت

پس از ارائه تعرفه‌های غیرحجمی برای اینترنت ثابت، مشترکان کم‌مصرفی که به اندازه کاربران عادی، حجم اینترنتی نمی‌خواستند و تنها خواستار سرعت بالای اینترنت بودند، نسبت به این تعرفه‌ها اعتراض‌هایی داشتند اما هنوز تعرفه جداگانه‌ای برای آن‌ها در نظر گرفته نشده است.
به گزارش ایسنا، در حالی که جایگزینی اینترنت نامحدود یا غیرحجمی و ارایه تعرفه‌های جدید اینترنت ثابت، در آخرین روزهای دولت یازدهم مطرح و به دلیل انتقادات، تکمیل طرح مذکور برعهده وزیر ارتباطات نهاده شد، مساله‌ مشترکانی که خواستار سرعت بالا و حجم پایین‌تر بودند نیز عنوان شد.
تعرفه‌های جدید البته نه تعرفه‌هایی تماما نامحدود بلکه مبتنی بر سیاست مصرف منصفانه (Fair Usage Policy) هستند. همان زمان هم این موضوع مطرح شد که شاید این تعرفه‌ها برای کاربری که در طول ماه مصرف اینترنت بالایی دارد، منصفانه باشد، همان‌طور که یک کاربر گفته بود: «تقریبا به نفع من است که اینترنت زیاد مصرف می‌کنم. من الان ۴مگ را دارم دو ماهی ۳۰۰هزار تومن پرداخت میکنم!» اما کاربری دیگری معتقد بود:« تکلیف کسانی که به حجم کم دانلود ولی سرعت بالا نیاز دارند چه می‌شود؟ این نرخ‌ها بسیار گران است و قطعا استقبال نخواهد شد.»
در همین حال، ارائه تعرفه‌های غیرحجمی به جای نامحدود، نارضایتی کاربران را به همراه داشت اما وزیر ارتباطات همان زمان اظهار کرده بود: «اطمینان داشته باشید که حتی با وجود مفهوم مصرف منصفانه بیش از ۸۰ درصد کاربران دیگر نیازی به خرید حجم یا پرداخت هزینه اضافه نخواهند داشت.» بنابراین در شرایطی که خود آقای وزیز هم اذعان داشت حدود ۷۰ درصد کاربران، مصرف ۷ تا ۱۰ گیگابایتی را در ماه تجربه می‌کنند، ظاهرا به کاربران کم‌مصرف بی‌توجهی شده بود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اما در واکنش به این موضوع،‌ درباره اینترنت پرسرعت برای مشترکان کم‌مصرف، توضیح داد: دسته‌ای از مشترکین نیاز به سرعت بالا دارند، در حالی که حجم مصرفی آن‌ها بالا نیست. برای این دسته از مشترکین هرچند امکان استفاده از سرویس‌های موبایل وجود دارد اما شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات ثابت برای حفظ این مشترکین، ارائه بسته‌های رقابتی برای این گروه را آغاز کرده‌اند. راهکارهایی چون بسته ازدیاد سرعت و غیره.
البته جهرمی بار دیگر نیز با اشاره به شرایط ارائه اینترنت ثابت برای مشترکان کم‌مصرف، اظهار کرده بود: در تعرفه جدید، مشترکین کم‌مصرف که پهنای باند بالا نیاز دارند، فاقد انتخاب مناسب هستند. برای رضایت این دسته از کاربران، پیشنهادهایی در حال بررسی است که تلاش می‌کنیم تا فروردین ماه به نتیجه نهایی برسد.
اکنون از آخرین وعده‌ی وزیر ارتباطات مبنی بر ارائه تعرفه‌ به مشترکان کم‌مصرف مدتی گذشته و خبری از تعرفه‌های جدید نیست، البته حسین فلاح جوشقانی- رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- چندی پیش اعلام کرد: به دلیل نگرانی‌ اپراتورها از اینکه مشترکان کم‌مصرفی که سرعت بالا می‌خواهند، به سمت اپراتورهای دیگر بروند، درصورت موافقت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تغییر تعرفه‌های جدید برای مشترکان کم مصرف اینترنت توسط اپراتورهای ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی ابلاغ می‌شود.
وی همچنین خاطرنشان کرده بود: بر این اساس با بررسی‌های انجام‌شده، پیشنهادی از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به وزیر ارتباطات ارائه شد تا مطابق با آن تعرفه‌ای برای مشترکان کم مصرفی که نیاز به اینترنت با سرعت بالا دارند، تدوین شود. بنابراین با موافقت وزیر، اپراتورها می‌توانند با رعایت سقف و کف تعرفه‌های اینترنتی در مصوبه ۲۶۶ رگولاتوری، تعرفه‌ی جدید ارائه دهند.
با گذشت زمان و عدم اعلام تعرفه برای مشترکان کم‌مصرف، رییس رگولاتوری درباره علت تاخیر اظهار کرد: ما موضوع را بررسی کردیم و راهکار و پیشنهاداتی هم ارائه دادیم، شرکت‌ها هم در بررسی‌های اولیه موافقت کردند، اما برخی از شرکت‌ها بحث‌هایی داشتند و گفتند بررسی بیشتری می‌خواهند، چون ممکن است این موضوع، بازار را که تازه به یک تعادل و ثبات رسیده، تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین مقرر است بررسی بیشتری کنند و نتیجه را بعد از نهایی شدن اعلام کنند.
وی خاطرنشان کرد: اوایل این موضوع وجود داشت که با ارائه‌ی‌FUP‌های - (Fair Usage Policy) - یا سیاست مصرف منصفانه مختلف همان بحث حجمی پیش بیاید، چون هدف این مصوبه این بود که غیرحجمی بودن تعرفه اینترنت جا بیفتد. اکنون هم طرح موضوع تعرفه اینترنت، چیز جدیدی نیست، بلکه همان مصوبه ۲۶۶ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات است که رگولاتوری آن را بررسی می‌کند تا ارائه‌دهندگان اینترنت، برای مشترکانی که سرعت بالا می‌خواهند و مصرفشان کمتر است، FUP‌های بیشتری ارائه دهند.
او با اشاره به اقدام اپراتورها برای تعیین FUP لازم برای مشترکان کم‌مصرف بیان کرد: می‌خواهیم اجازه بیشتری بدهیم که اپراتورها همان مصوبه را با گزینه‌های بیشتر اجرا کنند. اولا اپراتورها نباید این FUPها را روی هر سرعتی متنوع نکنند که باز هم بحث حجم‌فروشی باشد، به علاوه این FUP باید حداقل‌هایی را رعایت کرده باشد که مفهوم غیرحجمی را برساند. در تعرفه‌ها سعی می‌کنیم تعرفه جدید ندهیم و براساس شرایط بازار مشخص شود.
با تمام این اوصاف، اگرچه با توافق اپراتورهای ارائه‌دهنده خدمات اینترنت ثابت، تعرفه‌ی لازم برای مشترکان کم‌مصرف هم اعلام می‌شود، اما به نظر می‌رسد با گذشت بیش از هشت ماه از زمان اولیه‌ی اعلام تعرفه‌های جدید، هنوز خبری از طرف اپراتورهای اینترنتی نشده است و مشترکان کم‌مصرف همچنان علی‌رغم عدم نیاز به حجم بالای اینترنت، به دلیل درخواست برای سرعت بالا هزینه‌های مشابه با کاربران عادی می‌پردازند.

منبع:

برچسب ها : تعرفه اینترنت ,
+ نوشته شده در سه شنبه 19 تير 1397ساعت 15:23 توسط جواد | | تعداد بازدید :

اسپانسر میلیاردی برای رسانه ملی تعیین تکلیف می‌کند؟

در یکی از معدود دفعات تاریخ شبکه سه برنامه‌ای از شبکه‌ای موازی روی آنتن رفت!
هزینه‌های رسانه ملی بالاست و زمانی مثل جام جهانی بهترین فرصت است برای تامین حداکثری بخش بزرگی از چالش‌های مالی.
در اتفاقی عجیب، در دو شبی که بازی‌های جام جهانی تعطیل بود تا تیم‌ها استراحت کنند، برنامه عادل فردوسی‌پور هم روی آنتن نرفت اما این معنایش خالی نبودن باکس برنامه های شبکه 3 نبود. آنها که تا پیش از این حتی اجرای مشترک دو نفر در دو شبکه مختلف را هم ممنوع می دانستند، این بار برنامه فصل داغ فوتبال را همزمان از دو شبکه روی آنتن بردند.
اما فکر می کنید دلیل این تلاقی برنامه ها چیست؟ آیا سیاستی جدید در دستور کار رسانه ملی قرار گرفته است؟
بدون تردید شرایط که اصلا خوب نیست. عادل فردوسی‌پور روزهای دشواری را تجربه می کند. وقتی به رغم هماهنگی های لازم، آنگونه اجازه ندادند مهمان های خارجی برنامه بیست هجده روی آنتن بروند و رسوایی در ماجرای سفر کارلوس پویول به تهران به وجود آمد، می شد پیش بینی کرد شرایط روز به روز بدتر هم می شود.
گروه برنامه ساز بیست هجده که برنامه‌شان پر است از تبلیغات شرکت های ارزش افزوده اینترنتی، برای فاصله میان بازی های جام جهانی تصمیم گرفتند استراحت کنند و دو روز روی آنتن نباشند. این خواسته اما با سیاست های رسانه ملی همخوانی نداشت. آنها در مرحله قبل این رقابت ها هم چنین تاکیدی داشتند و یک روز تعطیلی بین بازی ها، عادل ناچار شد با دعوت از تعدادی ملی‌پوش برنامه بسازد. این بار اما او و تیمش چنین کاری نکردند.
برای همین شبکه سه و بازرگانی رسانه ملی هم برنامه گل و بلبل فصل داغ فوتبالی شبکه ورزش را همزمان روی انتن شبکه 3 بردند.
دلیل هم خیلی ساده است. این دو برنامه یک اسپانسر مشترک دارد. قبل از جام جهانی هم این قصه جنجالی شد که مدیران ورزش شبکه 3 برای برنامه شبکه ورزش اسپانسر بردند و خودشان تهیه کننده آن برنامه شده اند .
حالا اسپانسر دو برنامه چنین قدرتی در رسانه ملی دارد که می تواند تعیین کند برنامه ای از شبکه ای دیگر به صورت همزمان جایگزین برنامه شبکه 3 شود. آنها پول می دهند و به قول جواد خیابانی، قطعا می توانند تعیین کنند کدام برنامه روی آنتن برود! اصلا با منطق جواد خیابانی که یکبار گفته بود علی آبادی پدر ورزش ایران است چون رئیس ورزش ایران است و پولش را می دهد، می توان گفت اسپانسر دو برنامه احتمالا پدر برنامه های ورزشی رسانه ملی هم هست چون دارد پولش را می دهد و می گوید چه برنامه ای روی آنتن برود!


برچسب ها : اسپانسر , شبکه سه ,
+ نوشته شده در دوشنبه 18 تير 1397ساعت 10:09 توسط جواد | | تعداد بازدید :

احتمال کاهش صادرات نفت و درآمدهای ارزی کشور

رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان و نماینده مردم گرمسار و آرادان با اشاره به احتمال کاهش صادرات نفت و درآمدهای ارزی کشور در ادامه جنگ اقتصادی امریکا علیه ایران اظهار کرد: چنانچه این اتفاق بیفتد باید همه دست به دست هم دهیم تا با کاهش هزینه های جاری به بهبود شرایط کمک کنیم.
به گزارش خبرنگار ایسنا، غلامرضا کاتب در شورای اداری استان که با حضور معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور برگزار شد اظهار کرد: انگیزه ترامپ در دشمنی با ایران و بخش زیادی از دنیا صرفا سیاسی نیست بلکه ترامپ دنبال دلال بازی اقتصادی است.
وی با بیان اینکه ترامپ و اطرافیان او با جدیت دنبال دلالی اقتصادی هستند به دیدار شماری از نمایندگان با اعضای پارلمان فرانسه اشاره کرد و افزود: یکی از نمایندگان پاریسی در این دیدار خطاب به ما نمایندگان ایران به صراحت می گفت که دغدغه ما در خصوص تفکر ترامپ بیشتر از دغدغه شما ایرانی‌ها است .
کاتب با بیان اینکه تحلیل این نمایندگان فراسوی این بود که تفکر ترامپ بیش از ایران به اروپایی ها آسیب می رساند ادامه داد: آنها مدعی بودند که اروپایی ها 60- 70 سال است که دنبال رفاه و رشد و توسعه بودند و امروز ترامپ آمده و همه را به هم ریخته است.
این نماینده مجلس، افزایش تعرفه کالاهای تولیدی اروپا از سوی امریکا را در راستای یک جنگ اقتصادی ارزیابی و خاطرنشان کرد: امروز دنیا و از جمله امریکا با بخش وسیعی از دنیا و از جمله با اروپایی‌ها در یک مبارزه تمام عیار و پیچیده و سخت اقتصادی است.
وی به رسالت مسوولان ارشد و مدیران میانی کشورمان در این جنگ اقتصادی، اشاره و با مقایسه تلاش مدیران با تلاش تحسین برانگیز بازیکنان تیم ملی در جام جهانی روسیه گفت: در بازی ایران و مراکش چنان فشاری بر تیم ملی وارد شد که حتی گزارشگر بازی و خیلی از هواداران ایرانی آرزو می کردند در همان 30 دقیقه نخست، بازی بدون گل به پایان برسد. مقاومت و تلاش بازیکنان تیم ملی به دلیل آمادگی بدنی و هماهنگی بالایی که سرمربی تیم ملی آن را ایجاد کرده بود کم کم با مقاومت و ایستادگی بر بازی مسلط شدند و با خلق موقعیت هایی زیادی سرانجام در پایان بازی به برد و پیروزی رسیدند.
وی با بیان اینکه مردم در بازی با پرتغال و اسپانیا دیگر به تلاش و مقاومت بازیکنان باور عمیق پیدا کرده بودند و از این رو فارغ از نتیجه باخت یا مساوی همگی ملت از عملکرد آنها راضی بودند اضافه کرد: مردم در عرصه اداره کشور و در این نبرد اقتصادی نیز چنین انتظاری از مدیران و مسوولان دارند.

فراموش کردن منافع ملی در دعواهای سیاسی داخلی
نماینده مردم گرمسار و آرادان با بیان اینکه باید این احساس در مردم به وجود بیاید که مدیران در هر شرایطی همه توان خود را برای مقابله و مبارزه با نبرد اقتصادی دشمن به کار می گیرند افزود: اگر این احساس در مردم بوجود بیاید تحت هر شرایطی از عملکرد مسوولان راضی خواهند بود چرا که می دانند همه توان و مقاومت خود را صادقانه به کار بسته اند همچنانکه دیدیم مردم فارغ از نتیجه بازی تیم ملی با اسپانیا یا پرتغال با همه وجود ابراز خوشحالی کرده و عملکرد ملی پوشان ایرانی را ستایش می کردند.
غلامرضا کاتب، ایجاد وفاق ملی در کشور در رویارویی با جنگ اقتصادی را امری لازم برشمرد و گفت: متاسفانه ما در شرایط عادی تا آنجا درگیر دعواهای سیاسی می شویم که عزت و منافع ملی را فراموش می کنیم.
وی، ایجاد وحدت بین مسوولان در روزهای اخیر را از محسنات جنگ اقتصادی امریکا برشمرد و بیان کرد: یکی دیگر از مسائلی که مدیران باید برای مقابله با جنگ اقتصادی امریکا در پیش بگیرند حمایت و پشتیبانی از سرمایه گذاران و تولیدکنندگان است.

پیامی که نمایندگان در جلسات غیرعلنی به دولت دادند
این نماینده با انتقاد از عدم همکاری برخی مسوولان با سرمایه گذاران و سنگ اندازی پیش پای سرمایه گذاران گفت: این در حالی است که بسیاری از مدیران در گفتار مدعی این هستند که برای سرمایه گذار فرش قرمز پهن می کنند اما در عمل مانع از کار آنها می شوند.
رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان با بیان اینکه همه مسوولان باید به مردم امید بدهند گفت: جنگ اقتصادی دشمن با ایران باید از سوی مدیران مدیریت شود و اجازه ندهند که اثرات آنها متوجه مردم شود.
وی از آمادگی نمایندگان ملت برای همکاری با دولت دوازدهم خبر داد و افزود: مجلس در این شرایط در کنار دولتمردان است و تحت هر شرایطی از دولت تدبیر و امید حمایت می کند و پیام این حمایت را در جلسه های غیرعلنی چند روز گذشته به دولتمردان داده است. البته متقابلا انتظاراتی هم از دولت دارد.
وی ترمیم تیم اقتصادی دولت را یکی از مطالبات نمایندگان از دولت در جلسات غیرعلنی اخیر برشمرد و ادامه داد: نمایندگان از دولت خواسته اند که خود راسا دست به اصلاح تیم اقتصادی بزند تا مجلس بت وجود اختیارات قانونی اش خود وارد نشود.

دنبال گروکشی از دولت نیستیم
کاتب با اذعان به اینکه مجلس دنبال گروکشی از دولت نیست گفت: نظام اسلامی ما در 40 سال اخیر بحران های سخت تری از جنگ اقتصادی امروز امریکا به سلامتی از سر گذرانده و این بار نیز می تواند با موفقیت از این شرایط هم عبور کند.
نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان با بیان اینکه مردم دیگر این دلال بازی‌ها در بازار ارز و سکه را نمی پذیرند گفت: مسوولان ذی ربط باید با قوت براساس قانون وارد شوند و با متخلفان برخورد کنند.برچسب ها : کاهش صادرات , درآمدهای ارزی ,
+ نوشته شده در يکشنبه 17 تير 1397ساعت 9:51 توسط جواد | | تعداد بازدید :

اسامی افراد دخیل در واردات غیرقانونی بیش از ۶ هزارخودرو به قوه قضائیه اعلام شد

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از اعلام اسامی اشخاص و شرکت های دخیل در واردات غیر‌قانونی ۶۴۸۱ خودرو به قوه قضائیه خبر داد.

ولی ملکی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به تخلف صورت گرفته در واردات 6481 دستگاه خودرو به کشور گفت: گزارشات لازم در این باره به مراجع ذی‌صلاح قضایی ارجاع شد.وی با بیان اینکه گزارشی نیز طبق ماده 236 آیین‌نامه داخلی مجلس، در این زمینه تدوین شده است، ادامه داد: این گزارش در صحن علنی پارلمان قرائت و به رای نمایندگان گذاشته می‌شود که اگر نمایندگان این گزارش را تائید کنند، برای برخورد با تخلفات صورت گرفته به قوه قضائیه ارجاع داده می‌شود.

نماینده مشگین شهر در مجلس با اعلام اینکه 6481 دستگاه خودرو پس از بسته شده سایت ثبت سفارش شدند و به کشور وارد شد‌ند، افزود: اسامی افرادی که در این زمینه دخیل بودند به قوه قضائیه اعلام شده است.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: 6 مورد نمایندگی رسمی و 6 مورد نیز افراد و نمایندگی‌های غیررسمی وارد کننده خودرو بودند که تخلفات آنها به قوه قضائیه اعلام شده است.

ملکی با بیان اینکه مسئولان وزارت صنعت و معدن و تجارت در تخلف صورت گرفته دخیل نبودند، اظهار داشت: ممکن است فردی که مسئول سایت ثبت سازش‌ها بوده است در این موضوع دخالت داشته باشد.

منبع: تسنیم نیوز


برچسب ها : واردات غیرقانونی , واردات خودرو ,
+ نوشته شده در شنبه 16 تير 1397ساعت 10:23 توسط جواد | | تعداد بازدید :